Що робити під час ядерного удару

Якщо ядерний “гриб” застав тебе на вулиці, у жодному разі не дивися на нього, адже можна осліпнути. Ляж на землю, підклавши руки під тулуб, та залишайся в такому положенні, поки не пройдуть дві ударні хвилі.

Обов’язково треба закрити обличчя і дихальні шляхи хусткою чи шарфом.

Де ховатися від ядерного удару

Якщо по нас станеться ядерний удар, то це буде саме тактична ядерна зброя, яку несуть Іскандери або крилаті ракети.

Їм потрібен час, щоб долетіти, тож буде оголошена повітряна тривога і ти матимеш змогу сховатися. 

Найкраще — заховатися в штатному бомбосховищі чи метро. Проте метро закриється за п’ять хвилин після оголошення тривоги.

Якщо у тебе є приміщення під землею, облаштоване так, щоб там можна було провести якийсь час, то варто сидіти там. В ідеалі місяць або більше, якщо знадобиться.

Якщо ти перебуваєш у квартирі чи приватному будинку, варто затулити всі вікна та двері ганчірками, вимкнути вентиляцію та затулити всі проміжки.

Якщо ж у багатоповерховому будинку без підвалу — варто піднятися вище десятого поверху. Зробити те саме — затулити всі щілини. Ховайтеся в коридорі, ванній кімнаті, там, де немає вікон.

Що брати з собою в сховок під час ядерного удару

Якщо відбудеться ядерний вибух, то у схованці доведеться сидіти тижнями чи навіть місяцями. Чекати, поки минуть дві хвилі радіації та кілька радіаційних дощів.

Тож треба зробити великі запаси бутильованої води, їжі, що не псується, сірників, свічок, ліків.

Обов’язково треба придбати радіо на батарейках. Інтернету та мобільного зв’язку може не бути, тож по радіо можна буде дізнаватися інформацію від ДСНС, слухати новини тощо.

Не варто їсти продукти, що були на вулиці, адже є ризик, що вони заражені.

У разі якщо потрібно терміново вийти на вулицю, закривай усі частини тіла від радіоактивного пилу, у жодному разі не лягай на землю і не потрапляй під дощ — кожна крапля смертельно небезпечна.

Аптечка під час ядерного вибуху

Звичайно, треба мати стандартну аптечку, де будуть жарознижувальні, противірусні, антисептики, засоби першої допомоги та інші потрібні тобі ліки. Проте варто мати ще спеціальні препарати, які можуть допомогти.

Насамперед це йод. Після вибуху за 10−15 хвилин почнуться радіоактивні опади. Рівень радіації на місцевості почне стрімко зростати. Відбудеться радіоактивне зараження, тож йод може допомогти.

Перше, що відбувається внаслідок радіоактивного зараження – викид радіоактивного йоду, який “вбиває” щитоподібну залозу.

Є найважливіше правило захисту: якщо є загроза радіоактивного зараження, потрібно внутрішньо прийняти звичайний йод.

Це допоможе вберегти щитоподібну залозу від ураження, оскільки вона буде “зайнята” тим йодом, який ви приймете всередину.

Примати йод потрібно, коли загроза реальна (за 30 хвилин до вибуху, наприклад) або в перші хвилини-години, коли оголошено тривогу.

Якщо зробити це у перші дві години, захист перевищує 90%. Якщо за 30 хвилин до вибуху – майже 100% захист

Який препарат використовувати

Є два варіанти препаратів у такому разі. Перший – це таблетки калію йодиду.

В одній пігулці 250мг. Це спеціальна профілактична доза для радіації. Вона величезна, у багато разів перевищує добову дозу, але її потрібно прийняти при загрозі радіоактивного зараження.

Дозування:

  • Дорослі та діти старше двох років – 125 мг (половина таблетки).
  • Діти молодше двох років – 40 мг.

Як альтернативу можна використовувати звичайний розчин 5% йоду. Він є в будь-якій аптеці та в будь-якій автомобільній аптечці. Його потрібно випити за один раз. Йод можна накапати у тепле молоко чи змішати з водою.

Важливо: дітям до 5 років приймати йод внутрішньо не можна, проте можна малювати на шкірі дитини йодну сіточку.

Дозування:

  • Дорослі та діти старше 14 років – 40 крапель внутрішньо
  • Діти 5 – 14 років – 20 крапель внутрішньо
  • Діти 2 – 5 років – 20 крапель на шкіру
  • Діти молодші 2 років – 10 крапель на шкіру

 Ондансетрон — протиблювотний засіб, який усуває нудоту, необхідний для боротьби з основними проявами первинної реакції при радіаційному впливі.

Радіогардас — для профілактики накопичення в організмі та прискорення виведення з нього радіоізотопів цезію та рубідію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *