Як правильно надавати допомогу постраждалому під час обстрілів?

По-перше, варто вберегти себе від тих самих обстрілів або можливих уламків. (Знаходимо більш безпечне місце, переносимо\перетягуємо\переводимо постраждалого з лінії можливого обстрілу)

Не забувайте вберегти себе від самого постраждалого. (Використовуйте засоби власного захисту – одягайте рукавички, особливо важливо з незнайомими для вас людьми!)

Якщо є місця кровотечі, що загрожує життю – накладаємо джгут. (Джгут накладається максимально ближче до тулуба доки кровотеча не почне зупинятись. ОБОВ’ЯЗКОВО записуємо час накладення джгута)

Перевірити наявність дихання та пульсу.

Якщо дихання немає – перевіряємо дихальні шляхи на наявність сторонніх предметів. (Краще НЕ РОБІТЬ це руками, адже так можна пошкодити собі пальці та навіть зламати, візьміть пінцет\зажим, або щось, що є під рукою та перевірте ротову порожнину)

Коли дихання та пульсу немає – приступаємо до непрямого масажу серця.

Місце натискання: на два пальні вище від кінця груднини)

Положення рук: одну руку долонею вниз, а другу – навхрест поверх неї, руки випрямити.

Положення тіла: встаньте на коліна збоку постраждалого, покладіть основу долоні однієї руки на центр грудної клітки постраждалого, зчепіть руки в замок та натискайте “п’яткою долоні”. Станьте вертикально над грудною кліткою постраждалого і тисніть глибиною в 4-6 см. Після кожної компресії звільняйте грудину від тиску, але не відривайте руки від грудної клітки.

Робіть компресії з частотою 100–120/хв.

  • Повторюйте ваші рухи до тих пір, поки у постраждалого не з’явиться пульс. Якщо людина, якій ви надаєте допомогу, так і не приходить до тями, то проводьте серцево-легеневу реанімацію до приїзду лікарів. Якщо постраждалий задихав самостійно, почав кашляти, махати руками та виявляти інші ознаки життя – дочекайтеся приїзду Швидкої. Покладіть людину на бік та спостерігайте за станом.

Мінна безпека небезпека https://www.ranok.com.ua/info-prazdnichnye-raskraski-kniga-3-snegurochka-5640.html

Безпечний Пекосвіт https://www.ranok.com.ua/info-bezpechniy-pekosvit-34684.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *