Правила Інтернет-безпеки та Інтернет-етики

#ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ

#До всесвітнього дня Безпечного Інтернету

 1. Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу) без дозволу батьків.
 2. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно.  Зверніться до батьків або вчителів – вони знають, що треба робити.
 3. Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
 4. Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви  не знаєте або не довіряєте.
 5. Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
 6. Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
 7. Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині.
 8. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
 9. Не викладайте картинки, фотографії тощо без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
 10. Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання – це сприймається як “спам”, і звичайно засмучує користувачів мережі.
 11. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Поради з безпеки для вчителів та батьків

 1. Створіть список Правил користування Інтернетом вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Інтернетом та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайн. 
 2. Тримайте комп’ютери з поза межами кімнати вашої дитини.
 3. Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайн друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
 4. Вивчіть інструменти для фільтрування  (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінних — методів батьківського контролю. 
 5. Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайн другом.
 6. Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайн конкурсах.
 7. Розкажіть дітям не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права. 
 8. Поговоріть із своїми дітьми про онлайн порнографію.
 9. Допоможіть дітям захиститися від спаму. Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на “сміттєву” пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
 10. Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
 11. Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
 12. Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
 13. Обговоріть онлайні азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.

Напередодні Дня Безпечного Інтернету учні 5-Б кл. разом з практичним психологом Мельник В.О.  прийняли участь у вікторині    «Безпечний інтернет і правила роботи в ньому». Ще раз проговорили позитивний і негативний вплив Інтернету, розвивали навички роботи в групі, підвищенню творчої активності, вміння висловлювати  свою точку зору та поважати інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *